شناخت فاکتورهای مهم؛ چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم؟

21
چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم

مزایای بسیار آموزش خصوصی، امروزه باعث شده تا اساتید و فراگیران بیش از هر زمان دیگری به دنبال برگزاری کلاس‌های خود به این شیوه باشند. فراگیران برای یادگیری بهتر دروس ترجیح می‌دهند تا از معلمان و اساتید خبره در جهت برگزاری کلاس‌های خصوصی بهره‌مند شوند. چراکه از این طریق می‌توانند دروس و مهارت‌های مختلف را به شکلی منحصربه‌‌فرد یاد بگیرند. از طرف دیگر، اساتید نیز به دلیل مزیت‌های مختلفی که آموزش خصوصی به همراه دارد، به دنبال دستیابی به فراگیرانی هستند که می‌خواهند کلاس خصوصی داشته باشند.

در سمت اساتید و مدرسان، یکی از موضوعاتی که برای آن‌ها بسیار اهمیت دراد، شناخت مسیر شروع تدریس خصوصی است. در حقیقت علاقه‌مندان به آموزش با هر میزان از تجربه، می‌خواهند تا از چگونگی شروع تدریس خصوصی برای تأثیرگذاری قوی و فعالیت پویا مطلع شوند.

در همین راستا، در این مقاله از وب‌سایت استادبین قصد داریم تا به این سوال که چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم؟ پاسخ داده و اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چه فاکتورهایی برای شروع تدریس خصوصی اهمیت دارند؟

به طور کلی معیارها و فاکتورهای مختلفی وجود دارند که در مسیر شروع تدریس خصوصی باید به آن‌ها توجه شود. از جمله این موارد می‌توان به حوزه تخصصی، دانش کافی و استفاده از پلتفرم‌های جذب فراگیر اشاره نمود. در ادامه هر یک از این فاکتورها را به طور جداگانه بررسی خواهیم نمود:

فاکتور های مهم برای شروع کلاس خصوصی

·         مشخص‌نمودن حوزه تخصصی

یکی از اولین و مهم‌ترین فاکتروهایی که در راستای شروع تدریس خصوصی به صورت قدرتمند باید به آن توجه کنید، مشخص‌نمودن حوزه تخصصی خود است. در حقیقت موضوع و حوزه مورد نظری که قصد دارید آن را به صورت خصوصی به دیگران آموزش دهید، باید در اولین گام مشخص باشد. توجه داشته باشید که حوزه‌های مورد نظر شما، باید توسط مخاطبان و علاقه‌مندان به فراگیری نیز شناخته شده باشد. به عبارت دیگر، بهتر است حوزه‌هایی را انتخاب کنید، که فراگیران به یادگیری آن علاقه دارند.

·         کسب دانش و اطلاعات کافی

به صورت کلی، هر فردی که به دنبال تدریس مطالب مختلف است، نیاز دارد تا در رابطه با حوزه مورد نظر خود، اطلاعات کافی و دقیق داشته باشد. در کنار این موضوع، استاد نیاز دارد تا علاوه بر بروزرسانی اطلاعات خود در رابطه با حوزه مورد نظر، بر روی قدرت انتقال مطلب خود کار کرده و مسیر آموزشی خود را مشخص نماید.  چراکه به طور کلی، تسلط بر مطالب یک حوزه، اصلی‌ترین معیار برای تدریس به شمار می‌رود.

·         آشنایی با روش‌های تدریس

یکی از موضوعات مهم در مسیر شروع تدریس، آشنایی با روش‌های تدریس است. امروزه روش‌های بسیاری در راستای آموزش و تدریس بهتر و قوی‌تر وجود دارد که این روش‌ها، کاربرد قابل‌توجهی در این راستا دارند. ما در مقاله‌ای جداگانه به صورت کامل به روش‌های تدریس و انواع آن‌ها پرداخته‌ایم، اما به طور کلی برخی این روش‌ها عبارت‌اند از:

  • آموزش شخصی‌سازی شده
  • آموزش پروژه‌محور
  • آموزش همکاری‌محور
  • آموزش بحث‌محور
  • آموزش بازی‌محور
  • آموزش خدمت‌محور
  • آموزش شایستگی‌محور
  • آموزش تفکر‌محور

شناخت این روش‌ها برای شروع آموزش و تدریس خصوصی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. درواقع اساتید و مدرسان، با شناخت این روش‌ها و بکارگیری آن‌ها، می‌توانند بهتر و باکیفیت‌تر آموزش دهند. در نتیجه در صورتی که به دنبال شروع آموزش هستید، نیاز است تا اهمیت اطلاع از شیوه‌های تدریس را به خوبی درک نمایید.

استفاده از پلتفرم های جذب فراگیر

·         استفاده از پلتفرم‌های جذب فراگیر

در گذشته، دستیابی اساتید به شاگردان و فراگیران علاقه‌مند به یادگیری بسیار محدود بود و این موضوع یک چالش محسوب می‌شد. اما امروزه با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی و گسترش استفاده از اینترنت، به راحتی می‌توان از این امکان استفاده نمود و با سهولت بیشتری به فراگیران دست پیدا نمود.

همچنین در سال‌های اخیر سامانه‌ها و پلتفرم‌های مختلفی در زمینه تدریس و کلاس خصوصی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که می‌توان از آن‌ها نیز در راستای برگزاری کلاس خصوصی و شروع تدریس به این شیوه، استفاده نمود. این پلتفرم‌ها در حقیقت مانند پل ارتباطی میان اساتید و فراگیران عمل می‌کنند. در واقع اساتید با ثبت نام در این سامانه‌ها، می‌توانند پروفایل خود را در معرض دید فراگیرانی قرار دهند که به دنبال یادگیری دروس و مهارت‌های مختلفی هستند. در طرف دیگر نیز، فراگیران برای پیداکردن استاد خصوصی، با مراجعه به این سامانه‌ها و مشاهده لیست اساتید هر حوزه، اقدام به ثبت درخواست کلاس با استاد مورد نظر خود می‌نمایند.

شروع تدریس خصوصی با استادبین

بهترین پلتفرم برای شروع تدریس خصوصی

در میان پلتفرم‌های مختلفی که در حوزه تدریس خصوصی و ارتباط بین اساتید و فراگیران عمل می‌کنند، سامانه تدریس خصوصی استادبین، یکی از برترین و جامع‌ترین سامانه‌های این حوزه به شمار می‌رود. استادبین به اساتید اجازه می‌دهد تا در هر حوزه که توانمندی تدریس خصوصی دارند، شروع به فعالیت نموده و از طریق ثبت نام و احراز هویت، پروفایل خود را در معرض دید فراگیران و علاقه‌مندان به یادگیری قرار دهند. اساتید، مربیان و مدرسان، با ثبت نام در استادبین، تکمیل اطلاعات و احراز هویت، می‌توانند ساعات و روزهای مورد نظر خود را برای تدریس مشخص کنند. در کنار این موارد، اساتید همچنین امکان مشخص‌نمودن شیوه‌های مورد نظر برای تدریس را مشخص نمایند. توجه داشته باشید که منظور از شیوه تدریس، حضوری یا آنلاین‌بودن کلاس‌ها است.

مشخص‌نمودن برنامه و تبلیغات برای جذب شاگرد

به طور کلی در شروع مسیر تدریس، به یک برنامه مشخص برای تبلیغ و جذب شاگرد نیاز است. در صورتی که این برنامه را با دقت و کیفیت تدوین کنید، می‌توانید در جذب شاگرد موفق‌تر عمل نمایید. به طور کلی، شیوه‌های تبلیغاتی مختلفی هم به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین برای جذب مخاطب وجود دارد که در این میان، روش‌های آنلاین امروزه توانمندی بالایی از خود نشان داده‌اند. در همین راستا، می‌توان یکی از بزرگ‌ترین مزایای استفاده از پلتفرم استادبین را مطرح نمود. تیم تبلیغاتی استادبین، پس از ثبت نام و احراز هویت استاد، برای او در شبکه‌های اجتماعی و موتورهای جست‌وجوگر تبلیغ می‌کند. در واقع اساتید با بهره‌مندی از تبلیغات رایگان می‌توانند در راستای جذب مخاطب، قوی‌تر عمل کنند.

به طور کلی در شروع مسیر تدریس به صورت خصوصی، باید به موارد متعددی توجه داشت که مهم‌ترین موارد شامل مشخص‌نمودن حوزه تخصصی، کسب دانش و اطلاعات کافی، مشخص‌نمودن برنامه و تبلیغات برای جذب شاگرد، آشنایی با روش‌های تدریس و استفاده از پلتفرم‌های جذب فراگیر می‌شوند.

جمع‌بندی

در این مقاله از وبسایت استادبین تلاش کردیم تا اطلاعات دقیقی در رابطه با چگونگی شروع تدریس خصوصی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و به این موضوع بپردازیم که مهم‌ترین فاکتورها و معیارها برای شروع این شیوه از تدریس، چه مواردی هستند؟

همانطور که در این مقاله گفتیم، شناخت مسیر شروع تدریس خصوصی برای افرادی که می‌خواهند شروعی قوی و پرقدرت در این زمینه داشته باشند، اهمیت بسیار زیادی دارد. این مسیر، از شناخت و انتخاب حوزه مودر نظر شروع می‌شود و با تحقیق و کسب اطلاعات کافی در رابطه با موضوع انتخاب شده ادامه پیدا می‌کند. در نهایت نیز دستیابی به فراگیران مختلف برای اساتید، مدرسان و مربیان مطرح است که این دسته از عزیزان می‌توانند با استفاده از پلتفرم‌های تدریس خصوصی، به راحتی به فراگیران علاقه‌مند به یادگیری دست پیدا کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *